Ajung 8 lei pe zi pentru mâncare?

Publicat pe 29 sep. 2018
Am refăcut experimentul și mi-a ieșit din nou.
Nu uitați să dați like & subscribe ♡♡♡
Filmez cu bit.ly/2YSHUD1
Editez cu Windows Movie Maker
Instagram: instagram.com/ioanaspune.ro/
Facebook: facebook.com/ioanaspune/
Blog: ioanaspune.ro/
Email: i_moldo@yahoo.com

Comentarii

  • Filmuletul este facut in 7.09.2018 .... daca ati face experimentul acum in iunie 2019 ce ati mai putea cumpara cu 8 lei pt 1 zi ????? .... spuneati ca veti manca sanatos ? ... pateul si iaurtul acela numai sanatoase nu sunt ( uitati va la continut ) ... la fel si pliculetul de ness ... in fine , interesant ar fi fost sa faceti experimentul pt 1 saptamana intreaga , pt ca era interesant inca de a doua zi ce ati mai fi reusit sa cumparati cu 8 lei si sa fie diversificat , atunci in septembrie 2018 ... !!!

  • Răspunsul la intrebare:NU!.nici la o masă nu ma satur cu tot ce a ti cumpărat

  • cana cu ceai e cea mai smechera :P

  • Hallo? Ulei si condimente are tot omul in casa! Exagerezi. Pentru care da picaturi de ulei si otet! 0,0000001 Leu.

  • Casa,microundele,apa de cafea,factura la apa,curent.

  • Mă London Hacks, vin-o și tu cu content original

  • Intr-o lună am cheltuit 100 de le pe mâncare , pe cornuri ,pizza,apă și ceva de ronțăit

  • Deci un copil ar mânca doar 10 zile pe luna?

  • Uhm.....nu trebuie sa platesti factura la curent??😂😂😂😂

  • Wow ce tare e ideea video ului .Felicitari !

  • In Germania te descurci cu 8 lei dar în romania nu la preturile pe care le aveți. Va plâng de mila

  • Vreau și eu așa mamă😊

  • Dacă ai repeta experimentul acum, la cum au crescut preturiile, nu ti-ar mai ajunge 8 lei pe zi...

  • eu te incurajez sa faci un experiment cu 5 lei pe zi!

  • Mai bine stai la cersit si mananci mai bine

  • La microunde e total nesanatos

  • Nu va-ți încadrat în acest buget ci a trecut peste am făcut calculul pe calculator sa fiu sigură și mie mi-a dat 8,03 din păcate...!

  • Este bun acest video..căci noi cu pensii de boală..foarte mici....nu îți permiți mai mult..nici atât...cu o pensie de 600 Ron..cum împărți.si cheltuieli și medici și datori..taxe ,curent ,gaz..și altele...din păcate mulți sunt așa la limita de supraviețuire....nimeni nu alege să fie bolnav...mai ales când nu ai avut vicii niciodată 😢😢😢...așa că am reușit să supraviețuiesc și cu mai puțin 😏..

    • Da, din pacate sunt multi care traiesc din venituri extrem de mici...

  • Fain

  • Bai dar nu toți au microunde așa că mai fă unul dar mai altfel

  • sa cheltui* nu cheltuiesti

  • Cum să supraviețuiești cu 50 RON?! ro-tv.com/tv/video-nmEkhUrfW8o.html

  • Cu 8lei doar mâncare pentru pisicute :)

  • Apreciez munca depusa, te felicit pentru curajul de a face un asa video ce multi ar putea face hate doar pentru ca nu inteleg defapt acest videoclip in intregime. Curajul de a face ceva este mult mai mult decat hate-ul vostru, voi scrieti din tastatura si noi facem fapte :) .

  • Cel mai ieftin se iasa cu mancarea gatita, costul per portie poate ajunge la 2/3 lei, ciorba, mazare, tocana, etc.

  • 8 lei de mancare.. dar tresa ma plimbeste și eu cu bolidul prin sat să mă dau mare... Ajungem la 10 lei.. Că doar.. la cal nui da muma lui de mancare...mai trec pe la crâșmă.. mai iau un pahar cu jin și o halba de bere ajungem la 30 ... Dupaia mă doare capu.. iau un Viagra că poate mă trece... Sau paracetamol.. nu mai știu... Dupaia cu somnul nu prea am probleme după atata Jin... Noapte buna.

  • Dulciurile sunt cele mai sănătoase.

  • Aoleu. Aia se mănâncă seara? O felie de pate?😂😂😂

  • E MANEVRA MA .. FIX 8 LEI FAC TOATE .. E MANEVRAAAAA

  • De pe ce planetă vii doamna .. că planeta Marte e mai scumpă .!

    • Ha-ha 😁 Daca asa pui problema... De pe luna 😂

  • Atentie la microunde,e FF nociva,folosirea lui pt fiert,

  • 😕🙊🙊🙊

  • Nu știu cum poți să reziști chiar nu știu cum poți să zici cu 8 RON pe zi și pentru faptul că atât de puțină mâncare pentru că eu mănânc foarte mult și beau și foarte multă apă beau câte 2 3 l pe zi de apă și Da foarte nașpa să mănânce te iau Cum mănânc niște crac suri la 1 RON cu costiță pa😘😘

  • Și nu ții greu cu bugetul de 8 ROl

  • ca experiment e bun dar cate zile poti trai doar cu 8 lei ??????

  • Iti dai seama ce sănătos manânci de 8 lei ?!

  • Multumim. Eu vroiam sa va intreb de ce tocmai 8 lei si nu 10 , asa ca sa fie suma rotunda. Dar nu conteaza asa de mult. Apoi curentul electric folosit nu se pune sau sunt eu prea carcotasa ? 😊 Sa aveti Paste fericit !

  • wwooaahhh chiar ajuta experimentul 🙏🙏😉😉

  • Bravo

  • De ce 8 și nu 10 lei ?😂

  • As vrea sa fie pe pamant sau in romania mai mulți oameni ca tine. Ti-am urmarit videoclipul cu plăcere.

  • Bravo doamna va felicit sa ne mai arătați !

  • Ma scuzati dar si eu imi gatesc acasa si imi trebuiesc zilnic minim 30 de lei sa mananc sanatos si bine ! Cu toate acestea nu imi satisfac toate poftele credeti-ma pe cuvant si nici cafea nu beau absolut deloc ....., deci toata lumea care chelutuie pana in 15 lei zilnic numai pe mancare parerea mea este "CANCER " fara suparare 😎😉✌

  • Faci foamea putin cu 8 lei hahahahahA

  • Bunnn

  • Superb :D

  • Nu te-ai saturat n-ai băut nimic un flacon de apă costa bani

  • Bv esti tare!! Lidl sponsor my nu hate sry

    • Lidl a sponsorizat cumparaturi in Kaufland? esti genial :)))))

  • Am încercat rețeta de ou la microunde , când sa scot oul a explodat ca o bomba

    • Imi pare rau sa aud asta. Inseamna ca ai pus prea putina apa.

  • Dar in acest episod ai respectat bugetul

  • Ai primit bate pentru ca mâncarea respectiva e scumpă și tu o întipărit nu e corect ce faci trebuia sa iei ca alte persoane doar chesti ieftine oooooo 👎🏼👎🏼👎🏼👎🏼👎🏼

  • Să trăiți frumos și sănătos!

    • Dar nu cu 8 lei /zi

  • Dar numai pate nesanatos ne arati ?

  • Da eu cred ca poti

  • Un barbat care are o munca fizica dura, sigur nu trăiește cu atata. De fapt..nici eu.

  • tu fa ce vrei...dar daca ai copii sper sa nu-i hranesti la fel, pentru ca este total gresit si ti-ai bate joc de ei...

  • Succes cu supravietuirea!!!

  • Cand deja sunt 4 pers sau mai multe nu ai cum sa traiesti din 8 le pe zi, mai ales ca pe an ce trece sunt din ce in ce mai scumpe toate asa ca avem o tara care, daca s-ar putea sa platim taxe si impozite si la aerul pe care il respiram

  • Eu nu as putea sa ma descurc cu 8 lei pe zi , sincer,va apreciez,sunteti o scumpa.

    • 8 lei pe zi e un experiment, nici eu nu as reusi mai multe zile la rand... Multe salutari si toate cele bune!

  • Ssteti singura dar daca satem 5 ori 7 persoane cf

    • Acesta e un filmulet mai mult pentru distractie, din pacate stim cu totii ca realitatea este alta si este de multe ori foarte dură...

  • Eu chieltuiesc 500milioane pe zi

  • Frumos

  • Bravo

  • Mai fa videori de genu asta ca mie îmi place

  • felicitari !

  • Cum sa mancati asa ceva? Acolo miroase a boala. E-uri multe, conservanti, nitriti, pane alba ieftina, gluten, zahar, legume ieftine made in spania unde se cresc legume cum se crsc puii in Avicola. Apreciez initiativa insa sunt multe greseli in farfurie. Nu se vad nici disocierile dintre produse. Carne + cartofi = digestie praf. Cuptor cu microunde = mancare moarta. etc. Strict ca suma de bani e ok, se poate dar DATI acum 8 lei si DATI milioane lunar in cativa ani ( daca ii aveti ) pe medicamente: anti obezitate, diabet, colesterol nu mai spun de cearcane, pungi sub ochi lipsa de energie etc. Ar trebui mentionat de 5 ori in video: strict ca bani se poate dar ce si cum se manaca este deplorabil.. .

  • felicitari, tare video.

  • nu lua in seama hate ul. sunt frustrati rau de tot daca chiar au ajuns sa dea hate oamenilor ca tine. chiar nu vad nimic de criticat in ceea ce faci tu, iar faptul ca ai refacut challenge ul chiar si dupa ce ai primit hate arata ca esti o persoana foarte buna. keep up the good work 💜

  • Experimentul cu 8 lei pe zi pentru mancare este ok , dar experimentul cu 8 lei pe zi de medicamente pentru bolile cauzate de calitatea josnica a mancarii ,hmm....nu stiu ce sa zic ..:)

  • Hmmmmm deci de aici s-au inspirat cei de la stat cu treaba asta cu 8 lei pe zi

  • "Imi vine sa plâng '"Majoritatea românilor asa mănâncă cate putin ca după se îngrașă! 😂😂

  • Aici vii după ce îți iei iphone XS sau în cel mai rău caz eşti student.

  • Asta e rețeta pentru Cancer in 3 zile??

  • Da, poți ❗️6 țigări și un hell 🤷‍♀️

  • Eu stau in bucuresti si mananc gratis ma duc in peni si manca ce vreau fara sa platesc nmk

  • Cumparaturile unui salariat obisnuit din romania.nimic nou...

  • Cand o sa mai faceti clip videoclip cu mâncare de 8 lei

  • Mi.a placut foarte mult modul detaliat in care ati prezentat totul.Printre cele mai bune videoclipuri de genul pe care le.am vazut=)

  • si daca faci foamea mananci de 8 lei

  • Mi se pare super provocarea. Multumesc pentru idee. Superb video.

  • util studentilor/liceenilor care stau singuri in chirie/internat 😉

  • Cumperi o paine si esti ok

  • Pungi de plastic pentru fiecare produs??? Prețul poate fi lipit direct pe legume/fructe :))

  • Mananci aici si mori acasa

  • Ai produse de la Tesco ? Aha

  • Eu zic ca daca iti luai dimineata 2 pateuri din acelea care vin 2.60lei si mancai unul dimineata unul dupa amiaza si iti mai luai un hamburger la 5 lei seara ala era xd

  • Sunteți o doamna minunata

  • Multumim

  • Imi vine sa plâng când știu ca mulți nici cei 8 lei nu îi au. 🙁😢

  • Eh cine a lipsit la orele de aritmetică.... Pai cum credeți că reușeau asiatici sa supravietuiasca....ei? ? ? OREZ,TATA ...O.R.E.Z O PUNGA DE 1 KG E 3,5- 5 RON JUMATE MANANCI O ZI DE TREI ORI ,cu sare ceva delicat,etc,cu zahar, ketchup O pâine în două zile plus salam feliat 200g 3 lei Kaufland

  • Copii paste Bianca Adam

  • Super idee!!!!

  • Bună Ioana, interesant experimentul dar cred ca ar fi mult mai interesant sa îl faci pe o săptămână întreaga sau o lună, sa vezi ca nu ai cum sa rezisti cu ceea ce ai mancat tu, eventual doar asa de supraviețuire adică sa mănânci și sa stai întins în pat ca să nu îți crească pulsul. Aici as mai adaugă și următoarea observație : îți imaginezi cum arăți după un an de mâncat asa? Îmbătrânit cu 10 ani mai slab cu 20 de kilograme și cu ficatul praf în tine.

    • Ai perfecta dreptate. Doar ca acesta e un fel de enterteinment pentru o zi pentru RO-tv. O gluma. Un joc. Nu un stil de viata.

  • Fură.

  • Eu stau in Turda:)) eu una va ador😂💞

  • Trist e ca majoritatea romanilor trăiesc cu 8 lei pe zi chiar dacă se duc la muncă.. Imediat urmează un video despre cum sa mergem la wc fără sa mai dam banii pe hârtie igienică si alte lucruri care nu ne sunt necesare.

    • .. pai de-aia exista ziare ;) :)))

  • Tiai gresit meseria

  • Mai bine ai lua niște "verde de paris" iti va ține de foame toata viața! 😉

  • Cu 8 lei ce ați cumpărat sunt toate pline cu chimicale cafea 3in1 cea mai toxica pateu cu 1 lei e plin de chimicale la fel și smântână pilos care nici măcar na văzut laptele vreodată.. Observ ca folosiți și cuptorul cu microunde care este cancerigen... Hmmm deci ca experiment sa trăiești cu 8 lei pe zi e cam nasol.

    • daniel moldovan ,eu stiu ca iaurtul si laptele care au peste 3.5% grasime,nu au vazut laptele...

    • 3in1 bea lumea la ordinea zilei, pateul ala nu cred ca difera mult de celelalte iar produsele pilos sunt chiar calitative. Totul are chimicale cât timp nu trăiești la tara sau nu investești foarte mulți bani în produse bio. Cam asa mănâncă romanul obișnuit sa știi, și încă traim mai " bio" decat în state.

  • Eu pun zilnic pt 2 persoane câte 80 lei și tot nu a-mi ajunge... Ma refer fructe, legume, dulciuri și carne

    • cum e posibil? bio? sau mancati la resta?